PULSAR ROBOTİK OTOMASYON SİSTEMLERİ   
PULSAR ÜRÜN SERİSİ
Firma Profili
  Robotlar
  Lineer ve Kartezyen Ürünler
  Elektromekanik Silindirler
  Servo Presler
  Dozajlama Teknolojisi
 

Pulsar Proje
Pulsar Kimya
Pulsar
Robotik Otomasyon Sistemleri
   

Pulsar Şirketler Grubu, üç firmanın bileşiminden oluşur; Pulsar Proje, Pulsar Kimya ve Pulsar Robotik Otomasyon Sistemleri.

Firma bilgilerimizi kronolojik sıra ile aşağıda bulabilirsiniz.

1983
Pulsar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Ankara'da kuruldu.
   
1991
Firmamız, İsviçre menşeili Panacol-Elosol Ltd.'in Penloc, Vitralit, Elecolit, Structalit, Cerastil ve Panasolve markalı cyanoakrilat, epoksi, akrilik, üretan bazlı yapıştırıcı, anaerobik sızdırmazlık ürünlerini, UV cam yapıştırıcılarını ve kaplama malzemelerini portföyüne katarak endüstriyel kimyasallar konusundaki çalışmalarına başladı.
   
1995
Amerikan Anti-Seize Technology Inc. firması portföyünde bulunan, özel yağlama ve koruma müstahzarları ile gresler, kalıp ayırıcıları, koruyucu kaplamalar ve özel temizleyici kimyasallar sanayiimizin hizmetine sunuldu.
   
1995
İstanbul şubemiz kuruldu ve faaliyetlerine başladı.
   
1997
Pulsar Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu.
   
1997
Pulsar Kimya, Fransız Orapi firmasının özel yağlama ve koruma ürünleri ile gresler kalıp ayırıcıları, koruyucu kaplamalar ve özel temizleyici kimyasallarını portföyüne kattı.
   
1997
Pulsar Kimya, Amerikan GE-Bayer firmasının RTV-1 ve RTV-2 serisi endüstriyel silikonları, sızdırmazlık silikonları ile FIPG sıvı contalarını müşterilerine sundu.
   
1997
Amerikan I&J Fisnar firmasının dozajlama makinaları ve aksesuarları ile 4 eksenli kimyasal aplikasyon robotlarının Türkiye genel temsilciliği ve distribütörlüğü alındı.
   
2000
Bursa şubemiz kuruldu ve faaliyetlerine başladı.
   
2004
Amerikan OK International firmasının Techcon Systems Dispensing teknolojisi ürünleri portföye eklenerek müşterilerimize kimyasalların aplikasyonu konusunda ileri düzey çözümler sunulmaya başlandı.
   
2005
Japon JANOME firmasının endüstriyel otomasyon teknolojisine yönelik masüstü robotları ile Pulsar Kimya müşterilerine kimyasal aplikasyon, vidalama, kesme, lehimleme ve lazer markalama konularında otomasyon hizmeti vermeye başladı.
   
2005

Amerikan Adept Inc. firmasının ürettiği Edüstriyel Scara ve 6--Eksenli robotları portföyüne katan Pulsar, müşterilerine kompleks otomasyon çözümleri sunmaya başladı.

   
2005

Pulsar, Japon IAI-Intelligent Actuator firmasının, dünya çapında kalitesini kanıtlamış lineer modüllerini ve alanında tek olma özelliğini koruyan RoboCylinder Serisi ürünlerini müşterilerinin hizmetine sunmaya başladı.

   
2005

Pulsar Robotik Otomasyon Sistemleri Ltd. Şti. kuruldu.

   
2006

Pulsar çatısı altındaki üç firma, Pulsar Şirketler Grubunu oluşturdu ve Ankara merkez ofisimiz yeni Genel Merkez binasına taşındı.

   
2009

Pulsar ve Japon robot devi Fanuc Robotics, endüstriyel robot entegrasyonu üzerine beraber çalışma kararı aldı.

   
2009

Pulsar, Almanya merkezli Promess firmasının Servo Pres ürünlerinin Türkiye temsilciliğini yürtümeye başladı.

   

PULSAR Şirketler Grubu, müşterilerimizden aldığımız moral ve temsilciliğini yapmakta olduğumuz firmalardan aldığımız teknik destek ile Türkiye endüstrisine endüstriyel kimyasallar, bu kimyasalların uygulanması, esnek ve yeni nesil robotik fabrika otomasyonları konularında hizmet vermektedir.


FİRMA
  Firma Profili
  Partnerlerimiz
  Kariyer
  Erişim
  Bilgi İstek Formu
 
| Ana Sayfa | Firma | Ürünler | Hizmetler | Destek| Erişim | Site Haritası |
Copright © 2005 Pulsar Şirketler Grubu