ÜRÜNLER Anasayfa » Ürünler » Yapıştırıcılar » Akrilik Bazlı » METAL YAPIŞTIRICI

 • PENLOC GTI AKRİLİK BAZLI METAL YAPIŞTIRICI

  "En iyi metal yapıştırıcı hangisi?" bu sorunun cevabını arayanlardansanız doğru adrestesiniz!

  Geniş kullanm ağı ve güçlü yapıştırıcı özelliği ile adından söz ettiren Penloc GTI, akrilik esaslı bir yapıştırıcı türüdür. Penloc GTI yapıştırıcı çelik, paslanmaz çelik, bakır, alüminyum, pirinç, nikel, krom, çinko, ahşap, cam, beton, sert PVC, polyester, epoksi FRP, fenolik FRP, taş, kaplanmış metal, fırın boyalı ve toz boyalı gibi birçok ürünü yapıştırma özelliğine sahiptir. Özel olarak üretilen tabancası ile birlikte kullanılan ısıya dayanıklı yapıştırıcı ön karıştırma gerektirmeden özel uçlarıyla her türlü karışımı yaparken, kullanıcı için de benzersiz bir kolaylık sağlar.

  İlk donma süresi 4-5 dakika, fonksiyonel donma süresi 45-60 dakika, son donma süresi ise 24 saat olan akrilik yapıştırıcı %100 akrilik bileşime sahip olup, 2000 CPS ile 4000 CPS arası akışkanlık değerindedir. Metal, plastik ve kimyasal ürünlere karşı ise eşine az rastlanan ölçüde bir tutma mukavemeti sergiler.

  En çok tercih edilen metal yapıştırıcı çeşitleri arasında yer alan Penloc GTI'ın ısıl mukavemeti ve darbelere karşı dayanma gücü çok yüksektir. Tensol ve Kloroform içerikli aksine akrilik türdeki materyalleri farklı türdeki malzemelerle kolayca yapıştırabilir. Yapışkan bantlar, perçinler ve kaynaklar ile kıyaslandığında herhangi bir özel işçilik istemez, herkes tarafından kolaylık kullanılabilir. Kullanılmadan önce test edilmesi tavsiye edilen ürün, boyalı ve kaplı yüzeylerde kolayca uygulanabildiği gibi malzemeye de hiçbir zarar vermez.

  PENLOC GTI METAL YAPIŞTIRICI NASIL KULLANILIR?

  Pulsar Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından sektöre kazandırılan Penloc GTI yapıştırıcının kullanımı gayet kolaydır. Ürün ilk olarak itici pistonlar altta kalmak kaydıyla düz bir zemine dik pozisyonda yerleştirilir. Ortalama 90-120 sn beklendikten sonra yine dik pozisyonda alttan pistona el ile yavaşça baskı uygulanır. Malzemenin iki uçtan birden akışı sağlanana kadar işleme devam edilir. Akış sağlandığında ürün kullanıma hazırdır.

  Ürünün uygulanması sırasında önerilen yöntem ise şu şekildedir; yapıştırılacak yüzey uçucu bir alkol ile temizlenmeli, ürün yüzeye bir miktar zerk edildikten sonra ince bir karıştırıcı ile iyice karıştırılmalıdır. Malzemenin karışması için bir süre beklendikten sonra yapışması istenen metalar işkenceye alınmalıdır. Bu durum 6-10 dakika arası sürdükten sonra yapıştırılan metalar kurumaya bırakılmalıdır. Üzerinden 24 saat geçtikten sonra gerçek yüke dayanım oluşacaktır. İşlemin sona ermesiyle ürünün kapağı tekar yerine takılarak muhafaza edilmelidir. İki ürün birbirine karışmadıkça kürlenme olmayacağından ürün kullanıma hazır olarak bekleyebilir.  

  Sektörde çalışanlar tarafından en iyi metal yapıştırıcı malzeme olarak adlandırılan ürünlerden olan Penloc GTI, gösterdiği güçlü tutma mukavemeti ile adından söz ettiriyor. Darbelere karşı gösterdiği yüksek direnç gücüyle sınıfındaki diğer metal yapıştırıcılar arasından kolaylıkla sıyrılan ürüne Pulsar Kimya İletişim Bölümü'nde yer alan irtibat numaraları aracılığı ile sahip olabilir, yapışması güç olan her türlü metayı birbirine kolaylıkla yapıştırabilirsiniz.     PENLOC GTI GÜÇLÜ METAL YAPIŞTIRICI DEĞER TABLOSU

  Teknik Özellikler
  Baz
  Akrilik
  Akışkanlık (cps)
  2000-4000
  İlk Donma (d)
  3-5
  Fonksiyonel Donma (d)
  45-60
  Tam Donma (saat)
  24
  Isıl Mukavemeti (C)
  -30 +150
  Boşluk Doldurma (mm)
  0,5

   

  Penloc GTI'ın Birlikte Kullanılabileceği Materyaller
  Çelik
  Çinko
  Ferit
  Aluminyum
  Polyester
  Akrilik
  Bakır
  Sert PVC
  Ahşap
  Paslanmaz Çelik
  ABS
  Cam
  Pirinç
  Styrol
  Ayna
  Krom
  Epoksi FRP
  Taş
  Nikel
  Fenolik FRP
  Beton

   

  Tutma Mukavemetleri N/mm2
  Çelik-Çelik 27,6 Çinko-Çinko 21,4
  P. Çelik-P.Çelik 20,4 ABS-ABS 4,7
  Nikel-Nikel 19,3 Epoksi FRP-Epoksi FRP 8,4
  Sert PVC-Sert PVC 3,5 Fenolik FRP-Fenolik FRP 6,5
  Aluminyum-Aluminyum 22,4 Bakır-Bakır 24,4
  Pirinç-Pirinç 22,8 Krom-Krom 16,2
  Polyester-Polyester 3,1 Styrol-Styrol 2,4

   

  Penloc GTI'ın Üzerinde Kullanılması Önerilmeyen Malzemeler
  Kurşun
  Silikon
  Lastik
  Strafor
  PP
  Sünger
  PTFE
  PE
  Galvanizli yüzeylerde test ediniz.

  PENLOC GTI METAL YAPIŞTIRICININ DİĞER BAĞLANTI METODLARINA GÖRE AVANTAJLARI

  Diğer Akrilik Bazlı Yapıştırıcılar Penloc GTI
  Sıvı olan ve aktivatörle kullanılan yapıştırıcılar çok temiz bir yüzeye ihtiyaç duyarlar. Özel karıştırıcı uçları hem pahalı hemde uçlarda donan yapıştırıcı miktarı maliyeti yükseltmektedir. Penloc Gti yapıştırıcı karıştırma gerektirmez. Çok hassas işlerde karıştırıcı uç kullanılabilir ancak bu uçlar küçük ve malzeme sarfiyatını etkileyecek kayıplar yaratmamaktadır.

   

  Epoksi Bazlı Yapıştırıcılar Penloc GTI
  Bağlantı yapılacak yüzeylerde ön hazırlık gerekmektedir. Ayrıca kullanılan sertleştirici ve yapıştırıcı malzemeleri çok iyi karıştırmak gerekmektedir. Epoksi bazlı yapıştırıcılar çabuk kırılırlar, ısıl ve darbe mukavemetleri zayıftır. Penloc Gti güçlü yapıştırıcı önceden yüzey hazırlığı gerektirmez. Karışım oranları çok önemli değildir. Çok iyi ısıl ve darbe mukavemetine sahiptirler.

  Penloc GTI, çok güçlü bir metal yapıştırıcı malzemesidir. Metal bağlantı işlemlerinde kaynak ve perçin gücünde bağlantı sağlar. Özel tabancası ile birlikte kullanılan ürün, iki bileşenli akrilik esaslı yapıştırıcı olup, normal hava şartları, su temaslı bölgeler için uygundur. Su altında çalışan yerler için önerilmez. 

  Perçin Penloc GTI
  Yoğun bir işçilik ve malzeme tahribatı söz konusudur. Penloc Gti metal yapıştırıcı özel işçilik gerektirmeden kolayca uygulanır. Malzemeye zarar vermez.

   

  Kaynak Penloc GTI
  Ön yüzeylerde yapılan nokta kaynaklar ve puntalar hem malzemeye zarar verir hemde görüntü bozukluğu oluşturur. Kaynak işleminden sonra, çapak temizleme, tekrar boya ve kaplama işlemi yapılır. Penloc Gti yapıştırıcı, uygulandığı yüzeye zarar vermez. Önceden kaplanmış veya boyanmış olan yüzeylerde dahi rahatlıkla kullanılabilir.

   

  Tensol ve Kloroform Penloc GTI
  Akrilik türdeki materyallerin birbirleri ile olan bağlantılarında kullanılırlar. Ancak metal, ahşap ve diğer materyaller ile bağlantıda kullanılamazlar. Çıkardıkları buhar yüksek oranda kanserojendir. Penloc Gti güçlü yapıştırıcı, akrilik türdeki materyalleri herhangi farklı bir malzemeyle birbirine bağlayabilir.

   

  Yapışkan Bantlar Penloc GTI
  Kullanılan yüzeylerdeki temizliğe bağlı oranda tutma gerçekleştirirler. Isıya dayanıklı değildirler. Yapıştırmadan sonra kalibrasyon yapılamaz. Penloc Gti metal yapıştırıcı ısıya dayanıklı ve kalibrasyon imkanına sahiptir.