Robotlar > Masaüstü Robotlar > IAI Masaüstü Robotlar > - TT Serisi

PULSAR Ürün Serisi

TT Serisi Ürünler » Robotlar » Masaüstü Robotlar » IAI Masaüstü Robotlar


1. Pozisyon Tekrarlanabilirliği ±0.02mm

TT masaüstü robot, tek parça alüminyum profil gövdesi sayesinde stabildir ve titreşim oluşturmaz. Yüksek hassasiyetli bilyalı dişliler ve servo motor kontrol mekanizması sayesinde pozisyonlama hassasiyeti yüksektir.

 

2. Tümleşik XSEL Kontol Ünitesi

TT masaüstü tobot, diğer kartezyen robotların ve Scara robotların kullandığı XSEL kontrol ünitesi kullanır. Yazılım dili aynıdır. TT model masaüstü robotlarda XSEL kontrol ünitesi ayrı olarak değil, gövde içine gömülü olarak konumlandırılmıştır. Bu sayede çok daha az yer kaplar. Hafızasında 64 farklı program barındırabilir, 16 program aynı anda çalışabilir ve 3000 farklı nokta tanımlanabilir.

 

3. A Tipi (Gate) ve C Tipi (Cantilever) Gövde

A tipi gövdede yatay eksenler birbiri üstüne binmezler. Y ekseni ayrıca kızak şeklinde çalışır. Bu sayede, dengesiz yükler ve ya yüksek Z ekseni yükleri için stabilite sağlanır.

C tipi gövde ise, daha açık çalışma alanı gereksinimi ve yüksek parça ağırlığı olduğu durumlarda rahatça kullanılabilir.

 

4. İki Farklı Çalışma Alanı

2020 modeli 200mm x 200mm, 4040 modeli ise 400mm x 400mm çalışma alanı sunar.
Ayrıca 2 eksen ve 3 eksenli modeller mevcuttur. 3 eksenli modellerde, Z ekseni 50mm ya da 100mm olarak seçilebilir. Z ekseni, enerjinin kesildği durumlarda, iş parçası ağırlığı ile kendiliğinden aşağı inmemesi için standart olarak elektromanyetik fren donanımlıdır.

 

5. Network Desteği

Opsiyonel olarka DeviceNET, CC-Link, Profibus ve Ethernet desteği mevcuttur.