Dozajlama Teknolojisi ve Kimyasal Karıştırma > Kimyasal Karıştırma > - Santrifüj Mikserler

PULSAR Ürün Serisi

Santrifüj Mikserler Ürünler » Dozajlama Teknolojisi Ve Kimyasal Karıştırma » Kimyasal Karıştırma


Thinky Mixer, gezegensel hareketi sayesinde kimyasalları homojen bir şekilde karıştırırken aynı zamanda hava alma işlemi yapabilen endüstriyel bir mikserdir.

Kendi ekseni etrafında DÖNME ve bir merkez etrafında DEVİR hareketleri aynı anda 670G' ye varan merkezkaç ivmesi yaratarak hem kimyasalların homojen bir şekilde karışmasını hem de kimyasal içinde oluşabilecek hava kabarcıklarının yüzeye çıkarak kimyasaldan ayrışmasını sağlar.

Thinky Mixer; yapıştırıcı, silikon, epoksi reçine, karbon nano-tüp, yalıtım malzemeleri, LED karışımları, kozmetik kimyasallar, vb gibi çok farklı kimyasallar için karıştırma amaçlı kullanılabilir.

Karıştırma amaçlı herhangi bir karıştırıcı bıçak kullanılmadığı için, karıştırma işlemi klasik yöntemlere göre çok daha hızlı sonlandığı gibi temizlik sorunu da yaratmaz.Thinky Mixer, 1.000.000 cps' e varan viskozitede ürünleri dahi karıştırabilir. Karıştırıcı bıçak kullanılmadığından sıcaklık artışı minimumda tutulur.


Polimer Nanokompozitler: İşleme ve Uygulamaları,  Dr Joseph Koo.


Polymer Nanocomposites: Processing, Characterization, and Applications

Dr. Koo' num tamamen güncellenmiş Polimer Nanokompozit kitabı, özellikle gerçek koşullar altında nanomalzeme kullanan mühendisler için bir yol haritası özelliği taşımaktadır. Alanında tanınmış bir biliminsanı tarafından yazılmış olan kitap, Havacılık, Ulaştırma, İnşaat, Enerji, Sağlık, Tekstil ve Paetmeleme sektörlerinde polimer nanokompozitlerin kullanımına dair örnekler sunmaktadır.

Dr. Koo, kitabında, Thinky mikserleri kullanarak nanopartiküllerin karıştırılması ve kabarcıkların yok edilemsine dair örnekler vermektedir.

Örneğin, bir örnekte, Thinky ARE-250 mikser kullanarak, toz-toz karışım şeklinde PA11 polimeri ve MVNTs karıştırma sonuçlaarını vermektedir. PA11 tozu, 3 adım halinde 30g, 30g, 39g olarak, 1g. MWNT ile karıştırılmış ve toplam 100gr karışım elde edilmiştir. Her bir adım 2000 devirde 10 sn olarak yapılmış ve sonuçta %1'lik bir karışım elde edilmiştir.

 
2 Bileşenli Epoksi ve Alüminyum Oksit

Öncesi Sonrası

Gümüş Pastası

Öncesi Sonrası

Fondöten

Öncesi Sonrası

LED için Fosfor ve Silikon

Öncesi Sonrası

Merhem

Öncesi Sonrası

 
Kalsiyum Karbonat ve Silikon Reçine

Manuel Karışım THINKY ile karışım

 
LED fosfor ve Silikon Reçine

Manuel Karışım THINKY ile karışım

 
Polyamid

Manuel Karışım THINKY ile karışım

 
Lehim Pastası

Manuel Karışım THINKY ile karışım