PULSAR Ürün Serisi

RCP5 Ürünler » Elektromekanik Silindirler » Kızak Tipleri


Battery-less Absolute Encoder ile RCP5 Serisi Robocylinder

RCP5 serisi battery-less absolute encoderli* elektrikli silindirler, absolute encoder rahatlığını, incremental encoder kolaylığı ile bir araya getiriyor.

Battery-less Absolute Encoder, pil değişimi gerektirmez ve belli aralıklada çalıştırma zorunluluğu gibi herhangi bir ön koşula sahip değildir.

Özellikle, Otomotiv endüstrisi gibi, vardiya başlangıçlarında sıfırlama operasyonlarının sorun yaratacağı, pil değişimi için gerekli duruşların istenmediği koşullar için çok uygundur.

*pilsiz mutlak sayıcı

 

 
 
*Choco Tei; CT Effects, sistemdeki her bir adımın çevrim sürelerini kısaltalarak, birim zamanda daha fazla yapılan üretimi artırma anlamına gelir. Choco Tei ile ilgili detaylı bilgi için... 
 
Abolute Encoder Nedir?
Akım kesildiğinde sıfır pozisyonu kaybolur. Yeniden çalıştırıldığında, ilk pozisyonlama öncesinde sıfırlama zorunluluğu vardır.
Akım kesildiğinde sıfır pozisyonu kaybolmaz. En son kaldığı pozisyon bilgisi, hafıza pili sayesinde saklanır ve yeniden çalıştırıldığında aktüatör kaldığı pozisyondan devam edebilir.
   
Battery-less Abolute Encoder Nedir?  
  Battery-less Absolute Encoder, anlık pozisyonunu, içerisindeki bir dizi dişli pozisyonu ile eşgüdümlü olarak kontrol eden bir absolute encoder tipidir. 
 
 Avantajları Nedir?
 
 1 Pil değişimi gerekmemesi sebebiyle daha ekonomiktir.
 2 Pil değişimi için servis prosedürü yaratılması gereksimi ortadan kalkar. Değişim için gerekli işçilikten de tasarruf edilir.
 3 Pil için extra bir alan gerekmediğinden kontrol ünitesi boyutları küçülür.
 4 Pozisyon bilgisi daimi olarak okunabildiğinden, motor ve kontrol ünitesi arasındaki kablolar sökülüp değiştirilse bile kalibrasyon, ayar vs için zaman harcanmaz. Sistem açıldığı anda çalışmaya devam edilebilir.
 5 Sıfırlama gereksinimi olmadığından, sıfır pozisyonunu bulmak vs için harici sensör ihtiyacı ortadan kalkar.
 6 Fiyatları neredeyse Incremental encoder lı modellerle aynı düzeydedir.
 
 RCP5 yanal yükleri de taşıyabilir!
800mm' ye kadar uzanımlarda dahi, gövde içndeki bilyalı yatak mekanizması sayesinde, RCP5 piston modelleri yanal yüklere karşı da dayanıklıdır.
 
 
 

  

Modele Uygun Kontrol Üniteleri
PCON Pozisyonlama Ünitesi
  MSEL Programlanabilir Kontrol Ünitesi