Elektromekanik Silindirler > Piston Tipleri > - RCP6

PULSAR Ürün Serisi

RCP6 Ürünler » Elektromekanik Silindirler » Piston Tipleri


RCP6 Serisi Robocylinder ile elektromekanik sillindirlerde yeni bir devir!

- Geliştirilmiş pozisyon tekrarlanabilirliği.

- Standart olarak ±10 mikron pozisyon tekrarlanabilirliği, yüksek hassasiyet seçimiyle beraber 5 mikron pozisyon tekrarlanabilirliği.

- Standart olarak pilsiz mutlak enkoder.(Battery-less Absolute Encoder)

- Yüksek moment dayanımı

- Yeni hub teknolojisi sayesinde daha az kablo kullanımı imkanı.

- Yüksek moment dayanımı ve yüksek hızları sayesinde kartezyen robot sistemlerinde kullanılmaya uygun

- Daha az titreşim

- Montaj ve sıkı geçme uygulamalarında kullanılmaya uygun. "Zone signal" özelliği sayesinde üretim esnasında kalite kontrol yapmaya izin verir

- Tümleşik kontrol ünitesi seçeneği ile elektrik panosunda çok daha az yer kaplama

- Çarpışma engelleme özelliği.

    
Geliştirilmiş poziyon tekrarlanabilirliği ve yüksek hassasiyet seçeneği!
 
 
*Choco Tei; CT Effects, sistemdeki her bir adımın çevrim sürelerini kısaltalarak, birim zamanda daha fazla yapılan üretimi artırma anlamına gelir. Choco Tei ile ilgili detaylı bilgi için... 
 
Abolute Encoder Nedir?
Akım kesildiğinde sıfır pozisyonu kaybolur. Yeniden çalıştırıldığında, ilk pozisyonlama öncesinde sıfırlama zorunluluğu vardır.
Akım kesildiğinde sıfır pozisyonu kaybolmaz. En son kaldığı pozisyon bilgisi, hafıza pili sayesinde saklanır ve yeniden çalıştırıldığında aktüatör kaldığı pozisyondan devam edebilir.
   
Battery-less Abolute Encoder Nedir?  
  Battery-less Absolute Encoder, anlık pozisyonunu, içerisindeki bir dizi dişli pozisyonu ile eşgüdümlü olarak kontrol eden bir absolute encoder tipidir. 
 
 Avantajları Nedir?
 
 1 Pil değişimi gerekmemesi sebebiyle daha ekonomiktir.
 2 Pil değişimi için servis prosedürü yaratılması gereksimi ortadan kalkar. Değişim için gerekli işçilikten de tasarruf edilir.
 3 Pil için extra bir alan gerekmediğinden kontrol ünitesi boyutları küçülür.
 4 Pozisyon bilgisi daimi olarak okunabildiğinden, motor ve kontrol ünitesi arasındaki kablolar sökülüp değiştirilse bile kalibrasyon, ayar vs için zaman harcanmaz. Sistem açıldığı anda çalışmaya devam edilebilir.
 5 Sıfırlama gereksinimi olmadığından, sıfır pozisyonunu bulmak vs için harici sensör ihtiyacı ortadan kalkar.
 6 Fiyatları neredeyse Incremental encoder lı modellerle aynı düzeydedir.
 
Çarpışma Önleme Özelliği   
  RCP6 serisi Robocylinder'ler ile ilk defa uygulanan "çarpışma önleme" özelliği ile aktüatör bir engele dokunur dokunmaz iş parçasına ya da kendisine zarar vermeden durur.
 
Daha Az Titreşim  
  Dönen bilyalı somunlu tasarımı ve gelişmiş yatakları sayesinde RCP6 serisi Robocylinder®'ler çok daha az titrerler. Ek olarak, titreşim önleme fonksiyonu ile üzerindeki yüke adaptasyon gösterir ve hassasiyetin en üst noktada kalmasını sağlarlar .Bu sayede hassas kartezyen sistemlerde Z ekseni olarak çalışmaya uygunlardır.
 
RCP6 WSA Serisi ile Geniş Gövde  
  RCP6 WSA serisi ürünler, geniş kasalı seçenekleri sayesinde standart bir ürünün 15 katı moment dayanımına sahiptir. Kartezyen sistemlerde özellikle X ekseni olarak kullanılabilir ve yataklanmamış halde daha uzun Y ekseni kullanımına izin verirler.

Farklı yönlerden gelebilecek yüklere karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Piston tipi ürünler dahi yanal yüklere dayanım gösterir. Bu sayede kartezyen sistemler oluştururken aranan ürün olurlar.
 
 
Sıkı geçme ve Montaj Uygulamaları  
  RCP6 serisi Robocylinder®'ler kuvvet kontrollü özellikleri sayesinde sıkı geçme ve montaj uygulamalarında biçilmiş kaftandır. Yükseltilmiş moment dayanımı ve kendinden yataklı yapısı sayesinde yüksek kuvvetlerde ve yüksek tekrarlanabilirlikte uygulamalar yapılabilir. Robocylinder®'ler aynı zamanda "zone signal" özelliği sayesinde üretim esnasında kalite kontrol prosedürünü de tamamlar.